O Rowach

Rowy - to nadmorska osada, położona nad jeziorem Gardno, przy ujściu rzeki Łupawy. Jedną z licznych atrakcji Rowów jest ich położenie w sąsiedztwie Parku Słowińskiego oraz bliskość jeziora Gardno (możliwość windsurfingu).

Czeka tu na turystów wiele atrakcji: ścieżki rowerowe, wiele pięknych miejsc spacerowych w okolicy - znakowane szlaki turystyczne, duża szeroka plaża, ruchome wydmy w Czołpinie, skansen w Klukach i wiele innych miejsc wartych zobaczenia.


Słowiński Park Narodowy
Nieopodal Łeby, na Nizinie Gardnieńsko-Łebskiej, wokół jezior Łebsko, Gardno i Dołgie, znajduje się utworzony w 1967 r. Słowiński Park Narodowy, zwany początkowo także Parkiem Kaszubskim. Jego powierzchnia wynosi 18 tys. ha. Rezerwat znajduje się na liście światowych Rezerwatów Biosfery.
Kluki - słowiński skansen
Leżąca nad południowym brzegiem jeziora Łebsko i sąsiadująca z mokradłami, wieś Kluki, jeszcze do pierwszych lat powojennych zamieszkiwana przez kaszubskie plemię Słowińców. Obecnie istnieje tu jedyny wciąż rozbudowywany skansen słowiński, składający się z kilku zabytkowych zagród...
Ruchome wydmy
Unikatowe w skali Europy ruchome wydmy, położone są około 20km na wschód od Łeby. Największe ruchome wydmy to Łącka Góra, leżąca w miejscu dawnej osady Łączka oraz tzw. Góry Sowie koło Kluk i Smołdzina. Widoki przypominają krajobraz afrykańskiej pustyni...
Latarnia morska Czołpino
Latarnia morska Czołpino położona jest pomiędzy Łebą, a Rowami na terenie Słowińskiego Parku Narodowego. Z wieży widokowej podziwiać można piękno roztaczającego się dookoła Słowińskiego Parku Narodowego, widoczne są również ruchome wydmy w Czołpinie oraz w Rąbce, a także wzgórze Rowokół.